Anasayfa
Hakkımızda
Misyonumuz
Hizmetlerimiz
Pazar Araştırması
Ticari Ekonomik İlişkiler
Basında Biz
Faydalı Linkler
Referanslar
İletişim
KURUMSAL

   Tarihçe:

Anadolu Etap, 2009 yılı içerisinde Anadolu Grubu, Özgörkey Holding ve Brezilyalı Cutrale Grubu’nun güç birliği ile hayata geçirilen genç bir şirkettir.

Anadolu Etap, meyve yetiştiriciliği ile çeşitli meyve püresi ve konsantresi üretimi faaliyetlerini 37 yıllık bir birikimden güç alarak sürdürmektedir. Anadolu Etap, Mersin, Balıkesir ve Antalya’daki tesisleriyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen meyveleri işleyerek dünyada ve Türkiye’de meyve suyu endüstrisinde söz sahibi olan geniş müşteri kitlesine yüksek kalitede hizmetler sunmaktadır. Anadolu Etap, Şanlıurfa, Adana ve Çanakkale illerinde bulunan meyve çiftliklerini genişleterek seçilmiş meyvelerde dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer almak ve Türkiye’de tarıma dayalı endüstrinin gelişmesini sağlamak vizyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Yalnızca yerel pazarda değil, uluslararası pazarlarda da ülkemizde yetişen türlü meyve ve sebzeyi işleyerek, başta meyve suyu olmak üzere birçok endüstriye yönelik dünya standartlarında ürün sağlamak Anadolu Etap’ın başlıca amaçları arasında bulunmaktadır.

  Güç Ortaklığı:

1974 yılında kurulan ve 1994 yılında Özgörkey Holding bünyesine katılan Anadolu Etap, büyük isimlerin güçlerinin birleştiği noktada konumlanan yenilikçi, dinamik ve lider bir oluşumdur. 2009 yılı içerisinde Anadolu Grubu ve Brezilyalı Cutrale Grubu’nun da güç birliği ile Anadolu Etap yeniden yapılandırılmıştır.

Anadolu Grubu

  Türkiye'nin en önemli ve en büyük holdinglerinden biri olan Anadolu Grubu'nun temelleri, 1950'li yılların başında Özilhan ve Yazıcı ailelerinin yoğun emeklerinin ve geniş vizyonlarının bir araya gelmesiyle atılmıştır.

2009 yılı itibarıyla yıllık 5 milyar ABD Doları ciro seviyesine ulaşan Anadolu Grubu’nun Atlantik’ten Pasifik’e Türkiye dahil 13 ülkede 38 üretim tesisi ile 65 şirketinde 23 bin çalışanı bulunmaktadır.. İçecek, otomotiv, finans, kalem ve kırtasiye olmak üzere dört ana sektörde faaliyet gösteren grup, son yıllarda bilişim, elektronik, enerji, gıda ve sağlık sektörlerine yaptığı yatırımlarla faaliyet yelpazesini daha da genişletmiştir.

Özgörkey Holding

  Bugün itibariyle Anadolu Etap iştirakine ek olarak, Etap Makina Kalıp ve Plastik Sanayi A.Ş. ile plastik sanayinde, Etapak Ambalaj Sanayi ve TİC.A.Ş. ile de baskı ve ambalaj sanayinde faaliyet gösteren Özgörkey Holding, her geçen gün yeni yatırımlarla büyümeyi sürdürmektedir.

Cutrale Grubu

Cutrale Grubu Brezilya’da Sucocitrico Cutrale Ltda, global arenada ise Burlingtown LLP şirketleri ile faaliyet göstermektedir. Cutrale Grubu; bugün itibarıyla 90 ülkeye ihracat yapan, küresel bazda %36’lık bir pazar payını sırtlayan, ticari etkinliklerini sürdürdüğü alanlarda Coca-Cola sistemi ile stratejik ortaklık kuran, 5’i Brezilya, 2’si ABD ve 1’i Portekiz’de olmak üzere toplam 8 adet meyve işleme tesisine sahip dünya pazarında söz sahibi köklü bir kuruluştur.  ispanya.gen.tr
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009                                                                                                                                                                                                           web sites